Parohia Ogoru – Ziua hramului bucurie în comuniune

            Duminică, 12 decembrie 2021, a fost o zi plină de bucurie pentru credincioșii parohiei Ogoru. Cu ocazia prăznuirii Sfântului Ierarh Spiridon al Trimitundei, ocrotitorul satului, a fost organizat un frumos eveniment pentru întreaga localitate si pentru parohiile vecine.  Ziua de prăznuire a început cu săvârșirea Vecerniei Mari unită cu Litia.

Sfânta Liturghie a fost săvârșită de un sobor de patru preoți spre bucuria numeroșilor credincioși veniți să-l cinstească pe Sfântul Spiridon, Mare Făcător de minuni. Corul „Florile Ogorului” al parohiei noastre a oferit un recital de colinde la momentul Chinonicului, iar prin grija Consiliului și Comitetului parohial, enoriașii prezenți au primit pachete și au servit în curtea bisericii o gustare caldă  alături de preoții invitați.

Toți cei prezenți au dat slavă lui Dumnezeu pentru frumoasa zi petrecuta in comunitatea noastră.
„Bucura-te, Sfinte Spiridon, Mare făcător de minuni!”

Related Posts

Sari la conținut