Parohia OGORU – Participare la Concursul de toacă „Răsuna toaca-n cer și pe pământ”

Duminică, 10 aprilie 2022, în ajunul sărbătoriri Sfântul Calinic de la Cernica a avut loc la biserica Olari din București concursul de toacă „Răsună toaca-n cer și pe pământ”, la care au participat, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, treisprezece copii din parohia „Sfântul Spiridon” Ogoru.

            Această participare la acest Concurs face parte din proiectul „Rugăciunea din inima mea” a parohiei noastre.

 

Însoțiți de părintele paroh, Andrei Cornel Vasilică și de doamna preoteasă  Andrei Mihaela copiii au încântat audiența și juriul reușind să câștige 6 premii și să-și facă prieteni printre copiii concurenți.

 

Odată cu participarea la acest concurs, copiii au avut ocazia de a vizita mai multe biserici și mănăstiri din București, printre care amintim Catedrala Patriarhală, mănăstirea Antim, mănăstirea Radu Vodă, biserica Sf. Spiridon Nou, unde au avut ocazia să se închine la Sfintele Moaște ale ocrotitorului parohiei noastre.

Ziua s-a încheiat cu o vizită la un loc de joacă, copiii bucurându-se de o zi frumoasă alături de preotul paroh.

 

Preot Andrei Cornel Vasilică

Related Posts

Sari la conținut