ARTICOLE
AUG
19
MON

Parohia Ogoru. Comuniune prin sport

Categoria Noutăți    |     15:55

Parohia Ogoru. Comuniune prin sport

Galerie foto

Duminică, 11 august 2019 , prin grija Consiliului Parohial al parohiei Ogoru , 15 tineri si copii din comunitatea parohială au trăit o experiență sportivă inedită pentru ei.
Având parte de ajutorul întregii comunități parohiale, tinerii s-au putut deplasa în comuna Ciochina pentru a lua parte la un meci demonstrativ de fotbal cu echipa locala , A.S Ciochina ,  acest lucru putând fi posibil prin bunăvoința președintelui asociației Abutoaiei Alexandru Gabriel.

Echipa de fotbal a fost formată din tineri cu vârste cuprinse între 16 și 45 de ani . Dintre membrii echipei parohiei noastre fac parte si cei doi tineri care înfrumusețează cântarea de la strană in fiecare duminica la biserica noastră parohială.

Tinerii care alcătuiesc echipa de fotbal sunt activi în viața parohiei, ei oferind mereu sprijin si ajutor atât părintelui cât și întregii comunități atunci când este nevoie.