Olimpici premiați la Dor Mărunt

 

Joi, 18 Iunie 2026, a reprezentat ultima zi de școală pentru elevii Școlii Gimnaziale Nr. 1 Dor Mărunt în care au primit premiile mult meritate pentru anul școlar care a trecut. Alături de aceștia a fost și părintele profesor Sorin Ioan Staicu care a dorit să răsplătească premiile deosebite la Olimpiada de Cultură și Spiritualitate organizată de Ministerul Educației obținute de elevele Ion Alexia de la clasa a VIII a și Păun Maria de la clasa a VII a, care s-au clasat pe locul al treilea și al cincilea în județ. Acestea au primit din partea Parohiei Dor Mărunt Gară câte 250 de lei, din partea Inspectoratului Județean Călărași diplomele pentru locul al III lea și Mențiune, iar din partea colegilor și a întregii comunități multe aprecieri și recunoștință.

A consemnat PC Pr. Staicu Ioan Sorin, paroh al parohiei Dor Mărunt Gară.



Cele mai recente articole